Jaké jsou účinky kyseliny hyaluronové?

Kyselina hyaluronové je ve světě kosmetiky velmi často skloňovaným pojmem. A není také divu, jedná se o aktivní látku, která s pletí i pokožkou dokáže učiněné zázraky. Na kyselinu hyaluronovou nedají dopustit ani přední světové kosmetické salony a je obsažena i v luxusní kosmetice. Čím je tato látka výjimečná a jaké jsou její účinky?

Co je to kyselina hyaluronová? 

Na začátek si připomeňme, co to vlastně kyselina hyaluronová je. Jedná se o látku, která se přirozeně vyskytuje v našem těle. Je jednou z hlavních složek mezibuněčné hmoty a nachází se v nervových pojivových a epiteliálních tkáních. Zajímavostí je, že největší množství kyseliny hyaluronové obsahuje oční sklivec. Nejdůležitější vlastností této látky je schopnost vázat vodu v množství, které je tisíckrát vyšší než její vlastní hmotnost. Díky tomu je mimořádně ceněná při vyhlazování pleti.

Věděli jste? 

Tělo v průměru obsahuje 15 gramů kyseliny hyaluronové, přičemž se každý den třetina tohoto množství obnovuje. S přibývajícím věkem se však její množství snižuje. Zajímavostí také je, že se dříve kyselina hyaluronová získávala z kohoutích hřebínků. V současnosti se získává v laboratořích z geneticky modifikovaných bakterií a látka, která takto vzniká, je totožná s látkou, jež se přirozeně vyskytuje v lidském těle.

Jaké jsou účinky kyseliny hyaluronové? 

Kyselina hyaluronová je spojovaná s mladistvou, zdravě vypadající pletí bez vrásek. Mezi její účinky patří hydratace pleti, antioxidační účinky i protivráskové účinky. Kyselina hyaluronová dodává pleti a pokožce pevnost a hladkost a má intenzivní protizánětlivé a hojivé účinky, pomáhá také při potížích s akné a je skvělým pomocníkem v boji s mastnou pletí. Pravidelné používání kosmetických produktů s obsahem kyseliny hyaluronové vede ke zpomalení projevů stárnutí a k hydratované a zdravě vypadající pleti a pokožce těla.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení