Převzali jsme produkty značky Brainway.

Lykopen antioxidant

Lykopen ve stejnojmenném přípravu je červeným karotenem ve slupce rajčat. Jeho významnou vlastností je schopnost likvidovat volné radikály mnohem větší silou než dokáže většina ostatních antioxidantů včetně beta karotenu, a to zejméa v játrech, močovém a pohlavním ústrojí, plicích a pokožce. Proto je často užíván jako vnitřní ochrana před poškozením kůže slunečním zářením.

480 Kč
Lykopen antioxidant

Popis

Volné radikály jsou příčinou vzniku mnoha onemocnění a ve všech případech podporují postup nemocí. Jedná se o přirozené i umělé formy kyslíku a vodíku, které mají schopnost poškodit genetickou výbavu a vyvolat tak v kterémkoli orgánu rakovinotvorný proces, ale i četné jiné poruchy. Je prokázáno, že volné radikály zásadním způsobem přispívají k procesu stárnutí organismu. Nebezpečnými zdroji volných radikálů jsou kouření, UV záření, nadměrná konzumace alkoholu, chemikálie používané při výrobě nábytku a bytových doplňků i některé léky, převážně onkologické. Destruktivní sílu odnímají volným radikálům antioxidanty. Je známo asi tisíc antioxidačních látek, naprostá většina z nich pochází z rostlin. Rostlinná strava je také jejich hlavním zdrojem.

 

Jednotlivé formy volných radikálů i antioxidantů se liší silou účinků. Pokud nejsme schopni dodržovat optimální životosprávu a živit se v hojné míře rostlinnou stravou, můžeme v zájmu ochrany zdraví užívat antioxidanty ve formě doplňků stravy.

 

Lykopen je karotenoid s výrazným antioxidačním účinkem, čímž přispívá ke zvýšení obranyschopnosti těla.Lykopen je dominantní antioxidant ze skupiny karotenoidů, který napomáhá proti volným radikálům v tukových tkáních.

 

Účinky

  • Vynikající antioxidant
  • Chrání před stárnutím organismu
  • Ochrana před slunečnými paprsky
  • Zvyšuje obranyschopnost těla

 

Použití

  • Výbnorný přípravek v léte během slunečního záření
  • Vhodné při zvětšené prostatě u mužů
  • Prevence proti vzniku nemocí

 

 

Účinné látky                                                                                  

Schválená zdravotní tvrzení

Výtažek ze slupky rajčete 350 mg (z toho lykopen 17,5 mg)                   

 

v současnosti nemá v EU schválena žádná zdravotní tvrzení

 

 

 

Ostatní informace

Složení                                                       Výtažek ze slupky rajčete 350 mg (z toho lykopen17,5mg), želatina

Dávkování                                                                              1-2 kapsle denně po jídle

Balení                                                                                     60 kapslí / obsah 24,9 g
Skladování                                                 Na stinném a suchém místě při teplotě do 25°C a mimo dosah dětí.
Nežádoucí účinky                                                                                 Nejsou známy.

 

Poznámky

Přípravek není vhodný pro osoby užívající hypolipidemika a osoby s onemocněním ledvin, jater a se svalovými poruchami.

 

Upozornění

Přípravek není určen dětem a mladistvým do 18 let, těhotným a kojícím ženám. Neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování.