Převzali jsme produkty značky Brainway.

Mevalen podpora usínání a kvality spánku

Mevalen podporuje usínání a kvalitu spánku. Výtažek z kořene kozlíku lékařského podporuje kognitivní funkce, duševní zdraví, usínání, pomáhá navodit relaxaci, spánek, klid a podporuje normální trávení.

 

99 Kč
Mevalen podpora usínání a kvality spánku

Popis

Mevalen obsahuje tělu vlastní ,,spací“ hormon melatonin a nejúčinnější látku z kozlíku lékařského kyselinu valerenovou. Melatonin dokáže spolehlivě zajistit nástup spánku, ale ne vždy jeho nepřerušené trvání a potřebnou hloubku. To je posláním kyseliny valerenové.

Pomůže změnit rytmus dne osobám pracujícím v nočních směnách nebo cestujícím přes několik časových pásem. Stejně tak navodí uklidňující spánek osobám vystaveným stresové zátěži.

Ve druhém případě poslouží osobám vyššího věku, které trápí nedostatek spánku z důvodu přirzeného a značného poklesu produkce melatoninu v mozku, případně i osobám, kterým ztěžuje usínání a spánek onemocnění provázené bolestmi nebo psychiskou nepohodou.

S obtížemi usínání a spánku se dříve či později setká každý. Příčinou jejich vzniku mohou být starosti, stres, vyčerpání i nemoci. Pokud přicházejí často nebo dlouhodobě, mohou vážně ohrozit zdraví. Spánek slouží tomu, aby tělo dokázalo napravit četná poškození, k nimž došlo během dne. Plytký, přerušovaný nebo nedostatečný spánek tento úkol neplní. Naopak narušuje četné funkce nervového i imunitního systému a dokonce přispívá i ke vzniku nadváhy.

 

Účinky

  • Pomáhá s rychlejším usnínáním
  • Podporuje kvalitnější spánek
  • Navozuje stav hluboké relaxace
  • Podporuje duševní zdraví

 

Použití

  • Při nespavosti
  • Při psychických překážkách s usnutím
  • Při stresu, vyčerpání
  • Při cestování a změně časových pásem

 

Učinné látky                                                                         

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU

výtažek z kořene kozlíku
lékařského 160 mg

výtažek z kořene kozlíku lékařského podporuje kognitivní funkce, duševní zdraví, usínání, pomáhá navodit relaxaci, spánek, klid, podporuje normální trávení.

melatonin 2 mg

melatonin přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí - příznivý účinek pro rychlé usnutí se dosáhne při příjmu min. 1 mg melatoninu před spaním. Užívání melatoninu přispívá ke zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu (tzv. jet lag) - příznivý účinek na zmírnění subjektivního pocitu únavy tzv. jet lag se dosáhne při příjmu minimálně 0,5 mg melatoninu před spaním první den cesty a několik následujících dní po příchodu na místo určení. Příznivý účinek pro rychlé usnutí se dosáhne při příjmu min. 1 mg melatoninu před spaním.

 

 

Ostatní informace

Složení                                                       Výtažek z kořene kozlíku lékařského 160mg, želatina, melatonin 2mg
Dávkování                                                                         1 kapsle asi 30 minut před spaním
Balení                                                                                       30 kapslí /obsah 6,2g
Skladování                                                 Na stinném a suchém místě při teplotě do 25°C a mimo dosah dětí.
Nežádoucí účinky                                                                                 Nejsou známy.

 

Poznámka

Osoby mladší 40ti let mohou po užití přípravku pociťovat po probuzení otupělost smyslů, rotože jejich mozek sám dosud produkuje dostatek melatoninu. Je určen k příložitostnému i dlouhodobému užívání.

Upozornění

Přípravek není určen dětem a mladistvým do 18 let a těhotným a kojícím ženám. Neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování.