Převzali jsme produkty značky Brainway.

Mučenka pletní

Mučenka pletní nebo také divoká meruňka a chcete-li latinsky passiflora incarnata je rostlina která, plodí až 2x ročně plody o velikosti slepičího vejce. Původ mučenky pletní byste hledali v Americe, kde byla po dlouhé roky využívána v tradiční medicíně, hlavně díky svým pozitivním účinkům na spánek a nespavost.

 

mceclip6

Využití mučenky pletní

Mučenka pletní a nespavost

Mučenka pletní napomáhá ke zklidnění organismu, zbavení stresu a navození příjemného spánku. Proto se mučenka pletní často vyskytuje ve formě čajů nebo extraktů. Čaj z mučenky pletní je jednoduchý na přípravu – 2 – 5 gramů sušené rostliny zalijeme půl litrem vroucí vody a necháme 10 až 15 minut louhovat. Takto připravený čaj doporučujeme pít 3x denně. Čistý extrakt z mučenky pletní navíc pomáhá zlepšovat odolnost vůči vnitřnímu stresu a napomáhá k rychlejšímu usnutí. Přírodní doplněk stravy Dreamly obsahuje dostatečné množství mučenky pletní pro podporu lepšího usínání.

 

Mučenková bomba – Dreamly

Dreamly 

Dreamly je ideální kombinací bylinek pro lepší usínání. Jejich účinek byste měli poznat již první den. Nejlepší účinky se ale začnou projevovat až při pravidelném užívání, nejčastěji po 5 – 10 dnech. Už od prvního dne se vám ale bude usínat lépe.

 • Lepší usínání a kvalitnější spánek
 • Přispívá k boji proti stresu
 • Nezpůsobuje závislost
 • Vyrobeno v ČR
 • Přírodní doplněk stravy

 

Mučenka pletní a stres

S mučenkou pletní se můžete setkat také ve formě etanolového roztoku, ten se vyznačuje účinky vůči stresu, strachu a úzkosti. Mučenka pletní uklidňuje a uvolňuje organismus aniž by vás unavovala, tlumila pozornost nebo soustředěnost. Stejně tak posiluje nervy.

Mučenka pletní a kašel

Mučenka pletní má antitusický efekt, což napomáhá při tišení a uklidnění suchého dráždivého kašle. Účinné látky mučenky pletní mají také pozitivní vliv na celou dýchací soustavu a mají antiastmatický efekt.

Mučenka pletní a bolesti

Díky svým mírně sedativním vlastnostem se mučenka pletní používá také proti bolestem. Pokud vás trápí křeče, porodní bolesti nebo bolesti zubů, sáhněte po mučenkovém čaji.

Nežádoucí účinky mučenky pletní

Nežádoucí účinky mučenky pletní nejsou známy, nebo se nevyskytují. Přesto by mučenku pletní neměly užívat těhotné a kojící ženy.

Zajímavosti o mučence pletní

 • Mučenka pletní se používá jako náhrada při odvykání kouření a ostatních návykových látek.
 • Mučenka pletní také pomáhá posilovat nervy při ženském přechodu.
 • Mučenka pletní podporuje léčbu epilepsie.
 • Své uplatnění najde mučenka pletní také při léčbě hemeroidů a průjmů.
 • Mučenka pletní nalezne své využití také v kuchyni. Zde se z ní vyrábí například mučenkový džem.
 • Mučenka pletní se používá také k léčbě hysterie.

 

KOUPIT DREAMLY

Pokud vás zajímají další bylinky pro lepší usínání a klidný spánek, přečtěte si článek obsahující 5 účinných bylinek na dobrý spánek.